Du er her: Aarhus BSS Kontakt Medarbejdere og enheder Studieadministrationen

Studieadministrationen

Uddannelseskvalitet og studienævnsbetjening

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Linda Esmann Uddannelsessupporter lea@au.dk +4587153641 1444, 023
Anhøj, Anne Skov Studienævnssupporter annea@au.dk +4587164856 1443, 123
Bak, Ditte Uddannelsessupporter (barsel) ditte.bak@au.dk +4587153589 1443, 135
Bech-Larsen, Anette Uddannelsessupporter anbl@au.dk +4587152385 1444, 020
Christensen, Lisbeth Sonne Uddannelsessupporter lisbethsonne@au.dk +4587153272 1443, 135
Eriksen, Ida Ravn Studienævnssupporter idare@au.dk +4587152528 1443, 117
Falsig, Hanne Studienævnssupporter haf@au.dk +4587164837 1443, 129
Fisker, Stine Koudal Uddannelsessupporter skf@au.dk +4587152201 1443, 139
Frederiksen, Christine Haahr Studienævnssupporter chaahr@au.dk +4587152408 1443, 129
Fuglsang, Tine Haugsted Studienævnssupporter thfu@au.dk 8715 2176 1444
Jakobsen, Anja Lunderskov Afdelingsleder anlj@au.dk +4593521797 +4593521797 1443, 114
Kleist, Christine Uddannelsessupporter (barsel) christinedyrup@au.dk 1444, 020
Kristiansen, Kristina Birk T Uddannelsessupporter kbtk@au.dk +4587165179 1443, 139
Lie Eriksen, Thomas thoe@au.dk A, 107B
Lindhardt, Tina Uddannelsessupporter tln@au.dk +4587152386 1443, 137
Meilandt, Mette Uddannelsessupporter meme@au.dk +4587153601 1444, 023
Nielsen, Ditte Marie Uddannelsessupporter dittemn@au.dk +4587153589 1443, 135
Nyfeldt-Nüchel, Merete Uddannelsessupporter menyf@au.dk +4587152201 1444, 020
Rasmussen, Anne Klemm Brøsted Uddannelsessupporter annklm@au.dk +4587166289 1443, 141
Schmidt, Christine Brink Uddannelsessupporter chsc@au.dk +4587152168 1444, 023
Sejrsen, Anne Eliasson Studienævnssupporter (barsel) sejr@au.dk +4587152408 1443, 121
Tranberg, Merete Lund Studienævnssupporter mlt@au.dk +4587165227 1443, 117
Troelsgaard, Renée Højgaard Uddannelsessupporter retr@au.dk +4587152413 1443, 133
Ulfkjær, Cecilie Uddannelsessupporter cecilieu@au.dk +4587153718 1443, 137
Veje, Sofie Uddannelsessupporter (barsel) sofiev@au.dk +4593508177 1443, 139
Winkler, Thue Sebastian Studienævnssupporter tsw@au.dk +4587152164 1443, 119

Undervisning og eksamen

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Aronro, Tina Studieadministrator tina@au.dk +4587152197 1444, 021
Bligaard, Bolette Studieadministrator bobl@au.dk +4587153426
Borup, Helle Winther Studieadministrator hwb@au.dk +4587166184 1444, 016
Christiansen, Lasse Degner
Hall, Katrine Pinholt Studieadministrator katrine@au.dk +4587153295 1444, 017
Hansen, Bente Østergaard Studieadministrator bha@au.dk +4587165254 1444, 016
Holmslykke, Mariann Afdelingsleder mar@au.dk +4521657664 +4521657664 1444, 012
Hvilsom, Anne Sofie
Højsgaard, Alberte
Jensen, Helle Gabriel Studieadministrator hgjensen@au.dk +4587166103 1444, 020
Kortsen, Runa H. Studieadministrator runa@au.dk +4587152375 1444, 021
Krøyer, Helle Studieadministrator hekr@au.dk +4587153648 1444, 021
Loft, Mia
Lykke, Karen Marie Afdelingssekretær kmlykke@au.dk +4587152486 1444, 018
Myhrmann, Christoffer Dalsgaard Studentermedhjælper cdm@au.dk 1443, 021
Nielsen, Gitte Lilliendahl Studieadministrator giln@au.dk +4587152698 1444, 017
Nielsen, Karin Møller Studieadministrator kmn@au.dk +4587152653 1444, 020
Obel, Emma
Pedersen, Alexander Møller
Pedersen, Mads Ulrik Studieadministrator mup@au.dk +4587165185 1444, 020
Petersen, Marianne Studieadministrator mp@au.dk +4587152365 1444, 021
Rasmussen, Louise Bonne Studieadministrator lobr@au.dk +4587153612 1444, 017
Slotsdal, Julie Rauert Studieadministrator julie@au.dk +4587152382 1444, 020
Svendsen, Anne Studieadministrator anne@au.dk +4587153296 1444, 016
Thaysen, Rebekka Gejl reth@au.dk

Undervisning og Eksamen – Herning

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning

Studieplan

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Martin Friis Studieplanlægger mfa@au.dk +4587153635 +4593521957 1442, 117
Bunk, Susanne Vestergaard Uddannelsessupporter sbunk@au.dk +4587152475 1443, 119
Frahm, Lis Kølbæk Studieadministrator liskf@au.dk +4587151915 8001, 1005
Gammelgaard, Pia Behrens Afdelingsleder piaga@au.dk +4521829825 1442, 111
Hansen, Jannie Kjær Studieplanlægger jannie@au.dk +4587165926 +4593508499 1442, 115
Hansen, Jesper Bennedsen Studieplanlægger jbhansen@au.dk +4587153406 +4593508791 1442, 119
Højsø, Sine Janni Studieplanlægger sjh@au.dk +4587152353 +4593508512 1442, 113
Jensen, Vibeke Bille Uddannelsessupporter vibi@au.dk +4550939440 1443, 119
Jessen, Asger Mors Studieplanlægger asli@au.dk +4587153141 +4593508589 1443, 112
Kristensen, Klaus Mors Uddannelsessupporter kmk@au.dk +4587152159 1443, 117
Larsen, Heidi Maibritt Trampedach heidi@au.dk
Møller, Lasse Damgaard It-projektleder lasse.damgaard@au.dk +4593508656 5221, 117
O'Halloran, Kevin Gaarde Uddannelssupporter kgoh@au.dk +4587166264 1443, 117
Qvistgaard, Magnus Projektleder magnusqvistgaard@au.dk +4528992219 +4528992219 1443, 121

Vejledning og studieinformation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Camilla Damsgård Studenterstudievejleder cada@au.dk
Bahora, Thomas Ph.d.-studerende tba@mgmt.au.dk +4587165092 2623, D201
Bak, Fatemeh Studenterstudievejleder fbak@au.dk +4587164331 2610, 422
Behrendt, Camilla-Maria Studenterstudievejleder
Bjerre, Signe Sandager Schou Studenterstudievejleder
Boris, Pernille Nørgaard Studenterstudievejleder pnb@au.dk
Christensen, Nikoline Ohnemus Studievejleder nikoc@au.dk +4593508249 +4593508249 1443, 033
Clausen, Kristina kristina.clausen@au.dk +4587165252 1350, 128
Dalsgaard, Anja Studenterstudievejleder
Diget, Henrik Ringgaard
Dragsbæk, Morten Studentermedhjælper mdr@au.dk 1443
Ebbrecht, Christopher Kehlet Studenterstudievejleder ebbrecht@au.dk +4587165242 1350
Halilovic, Irma Studenterstudievejleder irha@au.dk
Hansen, Maiken Søndergaard Kruse Studenterstudievejleder maikenkruse@au.dk +4587165252 1350, 128
Hildebrandt, Katrine Studenterstudievejleder kahi@au.dk +4587164332 1484, 127
Imamovic, Emina Studenterstudievejleder eminai@au.dk +4587165252 1350, 128
Jensen, Julie Greve Studenterstudievejleder
Jensen, Laura Maria Studenterstudievejleder laje@au.dk 1350, 125
Jensen, Lise Marie Studenterstudievejleder lmj@au.dk +4587165268 2610, 421
Johannesen, Tjalfe Bang Studenterstudievejleder
Karlsen, Dennis Haarup Studievejleder dennisk@au.dk +4593508250 +4593508250 1443, 033
Kornum, Julie Drejer Studievejleder juliek@au.dk +4593521320 1443
Kristensen, Asbjørn Studenterstudievejleder asbjornkristensen@au.dk 2610, 421
Larsen, Jeppe Lind Studenterstudievejleder jell@au.dk +4587165242 1350, 124
Levin, Hannah Studenterstudievejleder halev@au.dk +4587164332 1484, 127
Lund, Lasse Studenterstudievejleder
Lund, Louise Kathrine Studenterstudievejleder louiselund@au.dk
Martinussen, David Studenterstudievejleder dama@au.dk 1350, 128
Mehmeti, Sadije Studenterstudievejleder sadijemehmeti@econ.au.dk 2610, 421
Nielsen, Kathrine Raagaard Studievejleder krn@au.dk +4593508104 +4593508104 1443, 031
Nielsen, Sara Ravn Falster Studenterstudievejleder
Nissen, Naja P Kastbjerg Studentermedhjælper najanissen@au.dk 5123, 114
Noesgaard, Mette Villum Studenterstudievejleder
Odder, Mette Bak Studievejleder metteod@au.dk +4587151909 +4521366232 8001, 1005
Pedersen, Lene Birkegaard Studievejleder lbp@au.dk +4587153756 1443, 035
Pedersen, Lene Merete Studievejleder lemp@au.dk +4587152496 1443, 035
Pedersen, Nanna Gro Studentermedhjælper nannagro@au.dk
Pedersen, Sandra Hvilsted Studenterstudievejleder shp@au.dk
Plovst, Mathias Danielsen Studenterstudievejleder mplovst@au.dk
Pold, Marie Louise Bro Studievejleder mpold@au.dk +4523119526 +4523119526 1443, 031
Poulsen, Rasmus Dam Studentermedhjælper rdp@au.dk 1443
Radmer, Nanna Studenterstudievejleder nara@au.dk 2610, 421
Rønholt, Camilla Studenterstudievejleder c.roenholt@au.dk 2610, 421
Sodborg, Laura Josefine Studenterstudievejleder ljs@au.dk 1350, 125
Starup, Morten Studieservice administrator mortenstarup@au.dk +4587153469 +4593509006 1443, 021
Thorning, Helena Beck Studenterstudievejleder hbt@au.dk +4587164332 1848, 127
Træholt, Maiken Riis Studenterstudievejleder mrt@au.dk 1350, 125
Vetche, Alex Studenterstudievejleder alve@au.dk +4587164332 1848, 127